| VladVladut1998 a întrebat:

Cine imi poate spune un server de minecraft unde este si Hunger Game si Hide and Seek si mai multe. As dori IP serverului si cum sa pot juca deoarece unele servere cer ceva login iar eu nu inteleg cum trebuie facut.
Primul raspuns corect si complet primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Lvrkiosif a răspuns:

Prima data cand intri pe un server scrii /register parola parola (parola de doua ori) si dupa /login parola http://minecraft-mp.com/country/romania/

Intra pe serverele care au in dreapta la Tags hunger games sau minigames... serverele iti merge doar daca ai minecraft cumparat...

| VladVladut1998 explică (pentru Lvrkiosif):

Multumesc

| VladVladut1998 explică (pentru Lvrkiosif):

Pai eu am minecraftu piratat si tot nu mere cu inregistrarea cum mi-ai zis

| Lvrkiosif a răspuns (pentru VladVladut1998):

Cum sa nu mearga? iti intra pe server?

| VladVladut1998 explică (pentru Lvrkiosif):

Pe server intru da nu ma pot misca adica ma pot misca dar ma tot teleporteaza inapoi si nu ma lasa sa ca inregistrez cum as putea remedia problema?

| Lvrkiosif a răspuns (pentru VladVladut1998):

Trebuie sa mearga... scrie /register parola parola
intre parole sa lasi spatiu.
Poate mai e cineva cu nickul ala. schimba nickname-ul si inregistreaza-te dupa

| VladVladut1998 explică (pentru Lvrkiosif):

Multumesc acum merge dar nu chiar la toate serverele