| Prezidentul a întrebat:

Cine ma ajuta sa fac un server de metin2 primeste funda, vot si grad GA/GM!

5 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Nimeni nu o sa te ajute sa faci un server de Metin2.
2 Trebuie sa faci tu singur un server de Metin2.
3 Daca vrei sa inveti cum se face sau baza servarului cum sa o faci (la inceput).
alexxxutzzu ti-a dat un videoclip de pe youtube sa urmaresti ca sa faci si tu un server de Metin2 sa parcurgi etapele usor si simplu.

Programele Neceare daca nu stii:
Navicat
Filezila
Portmap
Virtualpc2007 sau Virtualbox
Xampp
Homapage
Clientul
Server Files

Mult Succes.

| Prezidentul explică (pentru DragomirMihail2020):

Prietene, am facut singur un server de metin2 acum un an (in 2013), doar ca atunci aveam WIN7, pe windows8 numai merge virtual pc imi da eroare intelegi? Ecran terminat, eroare fatala... Si am nevoie de ceva ajutor doar pentru crearea sv...

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Prezidentul):

Sa zicem ca inteleg ai facut un server de Metin2 cu masina virtuala (Virtualpc2007) Ok.

Daca citeai mai bine vezi ca am scris si mai sus programele necesare pentru a crea un server de Metin2.
Virtualbox este tot o masina virtuala facata special pentru orice system de operare: Windows 98, Xp, Vista, 7, 8...
Virtualpc Merge numai pana la win7 in rest nu mai merge de asta este recomandat sa instalezi Virtualbox.

Restul programelor iti merg dar ca si masina virtuala pentru win8 este nevoie de Virtualbox restul stii sa faci cu servarul atunci.

| Prezidentul explică (pentru DragomirMihail2020):

O sa incerc cu Virtualbox cand imi fac timp liber, revin cu alt raspuns daca reusesc...