| zRazvaNxzz a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu crearea unui server de metin2. Vreau sa ma invete si sa i-mi dea programele. Sunt dispus sa platesc pentru cineva care ma invata si ofera seriozitate. Pe langa plata am sa ofer in cazul in care va deveni un server populat o parte din profit. Merci :*

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Nu trebuie sa platesti nimic pentru a face un server de metin2 (poate doar un host sa il tii 24/24 si atat).
2 Trebuie sa ai urmatoarele programe:
-Virtualbox sau (virtualpc)
-Navicat
-Xampp
-Homapage
-Portmap
-Filezila
-Client

3 Trebuie sa ai minimul de system macar:
-512Mb Placa video
-1.6-2.0Ghz
-Minim 2Gb Ram (1Gb la servar si 1Gb la pc).
-Viteza de 10Mbps minim la internet.

4 Mult Succes la servarul de Metin2 si nu uia sa dai funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.