| Jemary a întrebat:

Salutare tuturor! Am si eu nevoie de ceva ajutor daca se poate. Vreau sa fac un server de metin2 non-hamachi pe ip static. Am tot cautat tutoriale video si ghiduri, dar tot ce gasesc sunt pentru servere cu hamachi sau pe ip dinamic. Pe langa asta anumite fisiere fie nu se gasesc cum ar fi InstantServer, fie sunt cu plata cum ar fi clientul pentru care trebuie sa ma inregistrez pe un site unde trebuie sa platesc. Deci ce va rog, daca aveti sau stiti un ghid/tutorial in care gasesc programele si informatiile despre cum sa fac un server de metin2 non-hamachi pe ip static spuneti-mi si mie va rog happy

1 răspuns:
| Andrei_Alex_2000 a răspuns:

Http://just4metin.ro/ghiduri-tutoriale/cum-faci-server-metin2-t754.html
Aici ai 2 tutoriale unul pentru server cu hahachi, unul pentru server pe Ip