| AGEs a întrebat:

Cine se pricepe la metin2? Avem nevoie de o echipa pentru a deschide un nou servar! Detalii pe Facebook.Comunitatea Age sau email la ageofempiresvs@yahoo.com

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Conteaza cum vrei tu sa faci servarul.
1 Hostat sau pe calculator.
2 Conteaza Puterea sistemului iti zic minimul cat trebuie sa ai (4Gb Ram [3GB pe server un 1GB in pc], placa video de 512-1024Mb, 2.0Ghz, viteza de internet de 10Mbps).

3 Trebuie sa ai urmatoarele programe:
Virtualbox sau (Virtualpc 2007)
Navicat
Filezila
Portmap
Server files
Clientul
Xampp
Homapage

4 Tipul de sistem (conteaza foarte mult tipul de sistem pe care il ai (Windows 7, 8, XP, Linux, etc).
Cele mai bune sisteme pentru un Server de Metin2 sunt:
-Linux
-Windows Xp
-Windows Classic

5 Conteaza foarte mult si editarea unui server nu numai facerea lui.
Ei un Server files ai editat IP, si gata este al tau, dar trebuie sa stii sa-l editez sa pui numele Mt pe servarul tau la fel si Owneri.
Daca faci o pagina de Metin2 Copy+Paste toata lumea va crede ca este servarul spam. (Si intrebi de ce?).
In loc sa fie numele Servarului tau este al lui cutarescu la fel si pe server.

6 Trebuie sa stii sa lucrez cu anumite programe ca unele dintre ele mereu fac o conexiune.
Ex: Navicat si Client.
Degeaba ai pus pe Server acel item nou daca pe Client nu se vede.
Degeaba ai pus pe Filezila o mapa noua daca pe Client nu se vede sau nu exista aceea mapa?
Chiar si Navicat=Filezila se leaga intre ele.

7 Trebuie sa stii programele cum sa faci servarul de Mt2 sa inveti cum sa editez sau sa faci.

8 Mult Succes cu servarul de MT2.