| GodsOfWar a întrebat:

Cine stie sa faca un SERVAR de METIN2 cu hamachi sau fara contactati-ma la id: maletutzul@yahoo.com!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Site:
http://www.ultimateprivateservers.com/metin-2/
Metin:
Hammer
Mightwizard
Gx
Tim
Steel
Forgottenworld
Phantasy
Moon
Gravity
RiseOfMetin
Appolo
Metin2 ro
Argo
Pls funda

| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Ca sa faci un server de Metin2 cu hamachi.
Trebuie sa iti ei programele necesare pentru un server de Metin2.
Virtualbox
Portmap
Navicat
Filezila
Clientul
Server Files
Xampp
Homapage
Hamachi

Creca te-ai uitat la unele videoclipuri de pe internet cum se face un server de Metin2 cu hamachi simplu si usor.
In marea majoritate a videourilor gasesti Virtualpc2007 este o masina simplam, care nu prea se mai foloseste in ziua de azi acuma este Virtualbox.
Putin mai complicat pentru cei care nu stiu Engleza.

Este un pic diferit ca acolo faci toate setarile in Masina virtuala nu cum faceai cu Notepad si alte chesti.

Mai intai deschizi Virtualbox:
New (acolo sus)

Name=Metin2
Type:BSD
Version=FreeBSD (Default)

RAM
Minim 512
Recomandat sa fie de 1024 sa nu ai buguri prin server.

Use an existing virtual hard driver file.
In partea dreapta ai un folder dai click pe el si te duci unde ai tu Servarul files si dai click pe el si dai dupa aceea Create.