| FreeLord a întrebat:

CITITI TOT VA ROG! Salutare TPU! Ma numesc Tibi si in curand o sa imi cumpar un cont premium de Minecraft si la fel si prietenii mei. Momentan suntem 2 care o sa isi ia premium si unul fara.
Ne-am gandit sa facem un server, nu e problema cu hostul si cu cine o sa il tina, dar e o mica problema, nu stim sa facem un spawn frumos. Nu stiu daca sa il facem cu sau fara World Edit, dar avem nevoie de ajutor, ne-am decis sa facem un oras medieval ca spawn, cu Shop, Portale ( care duc la Survival, Factions etc ), Arena PVE, Arena PVP, o zona in care o sa dam case ( case facute in oras, in care platesti sa zicem 100$ la doua zile reale ), si un sistem de trolleri, adica un fel de helperi anti hackeri, grieferi etc ( sa zicem ca unu are xray, cand el iese de pe sv noi ii luam toate minereurile + inca ceva si ii punem semne in casa sa dezactiveze xray-ul ).
Ma puteti contacta pe skype ca tiberiu.neagu2.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Moon4Lord a răspuns:

As putea eu, dar ca ce zici tu cu sistem de trolleri nu exista asa ceva, doar daca pune-ti anti-xray plugin care ii face pe aia sa vada sub pamant TNT in loc de minereuri si piatra, ia-ti si word edit ca sa termin mai repede de construit, am sa vad daca mai pot aduce inca pe cineva

| Moon4Lord a răspuns:

Si inca ceva, serverul sa fie non-premium ca sa pot intra, sunt pe versiunea 1.7.10