| confuza a întrebat:

Clash of clans: ma poate ataca oricine? adica daca sunt intr-o liga inferioara ma poate ataca cineva dintr-o liga mai avansata? in afara de war, bineinteles.Am town hall lvl 5 si m-a atacat unul cu 2 lvl mai mare si fiind si intr-o liga superioara! in felul asta cand mai strang resurse ca sa dezvolt?

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Pai te poate ataca daca a dat mult sa caute jucatori. Eu sunt in gold 3 si daca stau sa caut jucatori ajunge sa imi dea si pe aia din silver 2. Faza nasoala este ca FOARTE FOARTE MULTI jucatori de level foarte mare scad trofeele sa ajunga in silver sau gold, ma refer la player cu town hall 9-10, ca sa farmeze mai usor, stiu e urat dar asta e jocul. Ai putea sa te uiti pe net "th 5 farm base" si sa iti aranjezi baza cum arata acolo, asa iti lasi casa afara ca sa atace doar casa, pierzi niste trofee dar iti da scut si poti sa farmezi campania sau sa astepti sa produca minele si elixirele. Daca ai timp, gen 3-4 ore asa, in locul tau as farma playerii, faci 100-150 de barbari, bagi sa cauti playeri si dai sa cauti pana gasesti mai slabi cu resursele mai afara sau usor de luat. Cam asta e singura cale de a farma.