CONCURS: Care-i jocul tau preferat?

De la Metin la Minecraft, CS,  GTA, WOW sau chiar Super Mario, cei mai multi dintre noi am trecut prin perioade cu care ne-am despartit cu greu si doar pentru perioade scurte de-un joc. Simptomele sunt clare: degetele devin nervoase cand nu sunt aproape de w a s d sau sageti, mintea e plina doar de strategii de cum sa cresti mai repede, iar optiunea de a iesi din casa nu mai exista.

Astazi va provocam la concurs si va-ntrebam: ce joc v-a tinut cu ochii in monitor cel mai mult pana acum? Ce va place cel mai mult si mai mult sa jucati?

Punem la bataie 5 postere maxi oferite de www.posterstore.ro pentru 5 gameri pe care ii vom desemna prin tragere la sorti. Aveti timp pana pe 17 martie sa ne lasati un raspuns aici si-apoi, daca norocul e de partea voastra, o sa va alegeti cu un +1 cool points pentru camera voastra!

Game on!

Alexandra - TPU

253 răspunsuri:
| AnimatedSignature a răspuns:

Gta San Andreas.

| MariusF23 a răspuns:

In ultimul timp, cel mai mult m-a tinut in fata monitorului noul Tomb Raider datorita povestii sale si gameplay-ului de lunga durata.

| xXdoareuXx a răspuns:

Cred ca majoritatea care vor raspunde sunt baietii...dar cu toate astea pot spune cu mana pe inima ca jocul care m-a atras cel mai mult a fost Metin 2 Ro. Am avut un cont de lvl 24 de 61 vroiam sa ma casatoresc, adica mai pe scurt aveam o viata virtualalaughing Nu era zi in care sa nu joc.Mama nu ma lasa pentru ca zicea ca nu e un joc potrivit fiind plin de violenta dar jucam pe ascuns dimineata

| Predator30 a răspuns:

Seafight

| MrAnderson a răspuns:

Dar ca sa dau niste exemple...laughing Parca asa e intrebarea.
Lock On/Flaming Cliffs
HAWX
Heroes over Pacific/over Europe
F-22 Lightning
Wings over Vietnam
Ace Combat
Top Gun Combat Zones/Hard Lock

| usuk a răspuns:

Dynasty warriors online(probabil mai mult de 500 ore jucate)
printre cele mai bune tactical combat MMO's create vreodata

| PotatoMustDie a răspuns:

Jocurile mele preferate (imi pare rau ca nu pot da doar unul si sper sa nu fie o problema) sunt:

1. Seria Assassin's Creed. Cel mai mult la acest joc mi-a placut grafica si povestea dar mai ales gama larga de arme si miscari.

2. The Elder Scrolls (Oblivion, Skyrim si mai putin Morrowind). Ceea ce face ca acest joc sa fie interesant si captivant nu sta neaparat in intriga ci mai ales in senzaţia de libertate si explorare a lumii. Ceea ce mi-a placut mie cel mai mult la acest joc este faptul ca, pe langa quest-ul principal mai exista o sumedenie de alte "side quest-uri" pe care le poti gasi pe parcursul jocului (in unele cazuri te gasesc ele pe tine).

3. Seria Grand Theft Auto. Acest joc m-a impresionat foarte mult cu o gama foarte larga de vehicule pe care le poti conduce (de la masini, camioane si tiruri pana la motociclete, avioane si elicoptere) si foarte multe arme.

4. Prototype (I si II). Acest joc m-a lasat fara cuvinte, nu atat grafica cat povestea si armele iti ies din maini!

5. Minecraft. Chiar nu pot explica de ce imi place acest joc. Pur si simplu are un farmec aparte. Este un joc de strategie foarte simplist, grafica nu este o calitate incredibila dar este foarte jucabil si iti pune la incercare imaginatia.

| Okami23 a răspuns:

League of legends si dragonica
dar si multe jocuri hidden object

| Klaryssa a răspuns:

Super mario

| MitroKta a răspuns:

Mie mi-au placut jocurile de strategie si cele cu masini.
Stronghold si Age of Empire
Need for Speed Porsche si Most Wanted
Si Delta Force!

| spaghetty a răspuns:

Prototype

| SorinELoo7 a răspuns:

Eu joc PES 2009 (cel mai mult) si PES 2010 (patch-uite ambele cu Liga 1 Bergenbier) iar de plictiseala joc CS:Source.

| Zuzazozo a răspuns:

Jocul meu preferat este Angry Birds.

| TheDifference a răspuns:

Cossacks: Back to war
Mi-as dori sa joc mario (versiunea pe care am jucat-o toti in copilarie) dar nu o gasesc laughing)

| Borsko a răspuns:

Borderlands 2

| ihacoswhy a răspuns:

Assasin Cred 3 si Prince of Persia : The sand of time

| TeddyPaul a răspuns:

Dota 2

Fac parte dintr-un clan profesionist de Dota 2! Ce imi place? Este vorba de teamplay, comunicare si intelegere! Dota 2 este un joc bazat pe teamplay! Jucatori trebuie sa se cunoasca atat de mult incat pot castiga un meci, campionat impreuna fara a se certa si "falmeui" cum se spune in lumea gamingului! Acest joc mi-a ofert oportunitatea sa imi fac foarte multi prieteni si sa cunosc si alte "nati" de oameni! Mi-am dezvoltat limba engleza (vorbesc in fiecare zi) si imi prinde chiar foarte bine! In 2 ani a acumulat foarte multe ore de dota 2 jucate! Cred ca nu am jucat cs atat de mult cand eram mic cat joc acum Dota 2! Dupa mine Dota 2 este ca un sport international in viitor!

Asa ca 'Let them try and stop me!" PEACE ^^

| availablehandyman a răspuns:

Gta episod from liberti city

| Fulbaster a răspuns:

Dragon ball z budokai x

| ReZiSTorr a răspuns:

Lord of the ring, gta 4 si euro truck simulator 2

| bogdan1004 a răspuns:

Call of Duty Modern Warfare3

| CatGirl a răspuns:

ConQUIZtador

| mia100خوبصورت a răspuns:

Gta san andreas

| TheLordOfTheRings a răspuns:

Stardoll sau uorWorld.laughing

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,mi-e mi-a placut cel mai mult
Postal Babes...dar il jucam pe calculator happy

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,mi-e imi placea postal babes, era super, il jucam pe telefon

| matrixismyname a răspuns:

Un anume joc preferat n-am, pentru ca genurile difera si nu poti spune ca un gen e mai frumos decat altul. Un all-time-favorite care-l pot juca indiferent de dispozitie si timp este FallOut New Vegas, un survival post-apocaliptic absolut genial!

| vladelvis a răspuns:

ConQUIZtador un joc online de cultură generală, de când acest joc am învățat ceva, joc aproape în fiecare zi și m-a atras foarte mult acest joc.

| Ingerulrebei a răspuns:

Transformice

| Tentacle111 a răspuns:

Call of Duty:Black Ops 2
Metin? OMG! Saracie.