CONCURS: Care-i jocul tau preferat?

De la Metin la Minecraft, CS,  GTA, WOW sau chiar Super Mario, cei mai multi dintre noi am trecut prin perioade cu care ne-am despartit cu greu si doar pentru perioade scurte de-un joc. Simptomele sunt clare: degetele devin nervoase cand nu sunt aproape de w a s d sau sageti, mintea e plina doar de strategii de cum sa cresti mai repede, iar optiunea de a iesi din casa nu mai exista.

Astazi va provocam la concurs si va-ntrebam: ce joc v-a tinut cu ochii in monitor cel mai mult pana acum? Ce va place cel mai mult si mai mult sa jucati?

Punem la bataie 5 postere maxi oferite de www.posterstore.ro pentru 5 gameri pe care ii vom desemna prin tragere la sorti. Aveti timp pana pe 17 martie sa ne lasati un raspuns aici si-apoi, daca norocul e de partea voastra, o sa va alegeti cu un +1 cool points pentru camera voastra!

Game on!

Alexandra - TPU

253 răspunsuri:
| SuperSaiyan4 a răspuns:

Pokemon si Assassin's Creed, dar cum se pot castiga posterele?

| TupacShakur a răspuns:

Half Life 1, 2, 2ep1, 2ep2

| ktlina a răspuns:

LOL- Langue of Legends

| Hermaniona a răspuns:

Jocul meu preferat este "Lady Popular-Fashion Arena".

| VitalyDeMarco a răspuns:

FIFA 95'- 2013!

Răspuns utilizator avertizat
| LiviuStefan a răspuns:

Transformice!big grin

Răspuns utilizator avertizat
| StJimmy a răspuns:

Far cry 3

| Rockerrockin a răspuns:

Growtopia

| traxter a răspuns:

StarCraft 1 si 2, jocuri care iti pun mintea si degetele la contributie big grin

| sucul a răspuns:

Slenderman sanatorium, cs, minecraft, si skyrim

| Flory1243 a răspuns:

Jocul meu preferat este IMVU.Adevarul este ca a fost primul meu joc de care m-am atasat de a-mi face bani prieteni.

| AlexCătălin21 a răspuns:

Cele mai bune jocuri care au fost create vreodata sunt The legends of Zelda:Ocarina of time si The elder scrolls:Skyrim.

| Madallina3 a răspuns:

Sims;]

| Crocodilul01 a răspuns:

Halo sau Max Payne!

| gAZAh a răspuns:

Counter-Strike.

| DoctorLove a răspuns:

Need for Speed - Most Wanted

| mihnulet a răspuns:

Rift

| mihnulet a răspuns:

Call o diuty modern weafe 3(sau cum so numi) si assassin creed revelation

| YoshiFan a răspuns:

Minecraft pe PC si Android

| Biankka a răspuns:

Minecraft,Dead Trigger etc. In general jocurile care ma tin ocupata.

| mihai1997 a răspuns:

Gta

| Izukie00 a răspuns:

Buna! Cu siguranta ca jocul meu preferat este Neighbours from Hell (toate partile, respectic 1, 2 si 3 si trebuie sa apara si 4), iar pe al 2-lea loc sunt Zuma si Luxor.

| florin422004 a răspuns:

Cel mai greu joc din lume. Acesta e jocul meu preferat.Asa se numeste.

| KuolemaTekeeTaiteilijan a răspuns:

1). King Of Kings 3
2). War Of The Immortals
3). World Of Warcraft (Cataclysm)

| CrisDdf a răspuns:

The Sims 3 Supernatural

| CEstLaVie a răspuns:

Need for Speed - Most Wanted, Underground2 si counter-strike carbon

| PurceluAtomic a răspuns:

1) Seria GTA (toate). Le-am jucat cu sufletul la gura, in opinia mea cele mai bune jocuri inventate vreodata. Au tot ce le trebuie :

- actiune cat cuprinde
- grafica excelenta
- peisaje superbe
- libertatea de a face ce vrei tu cu masina in trafic
- ingeniozitatea misiunilor
- toate categoriile de arme
- elicoptere & avioane (pe care le poti pilota)
- barci, salupe, vapoare
- etc

Practic, cel mai bun simulator de viata.

2) Seria Silent Hill

Povestile sunt extraordinare, suspansul si frica la tot pasul (mai ales daca vorbim de Silent Hill 3), actiune cat cuprinde, grafica buna. Silent Hill mi-a dat mereu o senzatie de fior pe spate de cate ori l-am jucat.

3) Seria Worms

Cel mai bun joc de echipa. Ca vorbim de Worms Armaghedon, Worms 3D, Worms Forts Under Siege sau Worms Mayhem spectacolul si distractia sunt la ele acasa. Ca un mic detaliu, intotdeauna mi-a placut posibilitatea de a-ti alege dintr-o gama variata de limbi (care mai de care mai haioase). O serie de jocuri la care razi pe cinste, dar care te si prin in actiune total.

4) Seria Pokemon (cea jucata prin Visual Gameboy Advance). E chiar interesant sa descoperi tu micile smecherii ale jocului, fara sa cauti pe net. Mi-a luat zile intregi la unele din ele. Pokemon Blue, Pokemon Fire Red (care este ca o continuare la Blue) Pokemon Ruby, chiar si Pokemon Crystal

5) Seria NFS. Mai e ceva de zis? Pentru pasionatii de masini, tuning si viteza, nu exista comparatie. Si hartile sunt in marea lor majoritate superbe.

6) Seria DOOM. Actiune, suspans, frica (chiar teroare) la tot pasul. Nu recomand nimanui sa joace Doom 3 cand este singur acasa si este noapte.

7) Seria Quake. Shooter perfect pentru retea, mereu a dat un aer modern (armele viitorului). Quake 3 este shooterul pe care l-am jucat cel mai mult in retea, un shooter de viteza si precizie si mai putin de strategie. Quake 4 are si misiuni+ un storyline fabulos (se aseamana cu Doom)

8) Seria Unreal Tournament (acelasi lucru ca si la Quake, parca sunt frati)

Alte jocuri, care nu sunt in serie sau unde n-am jucat eu toata seria

DMC5 (Devil may cry), AVP2, Mortal Kombat 4, Hercule, Tarzan, Starcraft 2, WOW TBC, CS 1.6, Bloodrayne, Gruntz, Sonic X, etc

JOCUL ME FAVORIT ALL TIME : GTA Vie City.

| MCatalina a răspuns:

Crash time 3
Chicken invaders 3