| Carnage13 a întrebat:

Credeti ca imi merge GTA 5 pe un laptop cu 8gb ram, procesor i7 4510U 2.00-2.60 GHz si cu o placa video AMD Radeon R5 M230?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

O sa-ti mearga preety well. Undeva un low-medium!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate pe low
uite aici poza facute pe game-debate

http://s16.postimg.org/trmkjewtx/capture_20150128_121043.png

rami sunt buni. dar placa video si procesorul sunt vai mama lui. daca era pc nu aveai treaba, dar de la laptop nu ai pretentii.

| Hitback a răspuns:

Eu zic ca va merge. nu cred ca la maxim dar oricum vei fi multumit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hitback):

Daca toate pe low inseamna multumit, ai ghicit bine atunci

| Hitback a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumit. Da. Nu merge gtaul la oricine. Mai ales pe laptop.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hitback):

Mda, soarta. asa e cand nu te duce capul inainte sa cumperi ceva. daca tot era cu jocuri putea lua un pc calumea.

| Hitback a răspuns (pentru anonim_4396):

Da laughing

| UnTipMisto a răspuns:

Dai pe google CAN IT RUN, si vei gasi un site care iti va spune daca anumite hocuri care vrei sa le joci merg pe masina ta, trebuie sa urmezi citiva pasi ocolo dar e super.

| NeoOfficial a răspuns:

Minim ar trebui sa ai un procesor dual core Intel Core 2 Duo E8200 (Wolfdale la 2.66 GHz, FSB 1333 MHz, 6 MB L2 cache, 65 W TDP) sau AMD Phenom II X2 545 (Callisto la 3 GHz, 1 MB L2 + 6 MB L3 cache, 80 W TDP), 4 GB de RAM, 20 GB liberi pe HDD, si o placa video GeForce GT 530 (GF108 cu 96 Stream Processors 4 ROP-uri si 16 unitati de texturare, 1 GB GDDR3 pe 128 bits, 700 / 1400 / 1800 MHz, 269 GFLOPS, 50 W TDP). Astea sunt toate cerințele (minime sa ruleze)