| Mihai_Baiatu_1999 a întrebat:

Credeti ca jocurile video afecteaza creierul? Eu zic ca iti creeaza o stare de relaxare...

Răspuns Câştigător
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Daca jocurile sunt facute de tampiti cum exista destule pe piata sau pe internet pot afecta creierul si negativ. Dar sunt si jocuri care relaxeaza, pun mintea la contributie sau sunt pozitive

3 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Daca te joci 1-2 pe zi nu iti afecteaza nimic, dar daca stai ca disperatul pe PC non-stop si nici nu iesi din casa macar de 3-4 ori pe saptamana o sa devii dependent si o sa ai multe probleme pe viit boli, ameteli, etc!

| Mihai1800 a răspuns:

Sunt bune ca te ajuta sa mai uiti de unele lucruri si sa-ti treaca timpul altfel cand n-ai ce face, dar fac si eu ca colegul de de mai sus daca sunt facute de tampiti pot sa-ti afecteze modul de a gandi

| VostoKK a răspuns:

Depinde foarte mult abordarea care o ai fata de joc in momentul in care il joci. Daca te enervezi din minut in minut, te afecteaza. Daca il joci si simti ca stii sa il joci si ca iti face placere, atunci apare si relaxarea. Nu trebuie sa iti puna mintea la contributie ca sa te faca sa te relaxezi. Daca o fac, cu atat mai bine.