| Kristtine a întrebat:

Credeţi în jocuri de noroc? Aţi jucat vreodată poker real pe bani sau altceva?

Răspuns Câştigător
| mihai96alex a răspuns:

Eu nu joc decat Poker, nu-mi plac celelalte jocuri de noroc ca ruleta etc. Jucand Poker poti sa castigi bani, si chiar poti sa traiesti din asta, dar este greu, iti trebuie multa experienta. La ruleta (sau altele) ai un dezavantaj pentru ca joci impotriva cazinoului si atunci sansele sunt impotriva ta (ei fac regulile, e cazinoul lor, si nu ca ar trisa sau ar face alte lucruri ilegale). In schimb, la Poker esti egal cu ceilalti jucatori, si daca te pricepi, poti chiar sa inclini sansele in favoarea ta, iar banii vin si ei odata cu timpul.
Eu am jucat pe bani virtuali mai intai (asa sa faci si tu daca vrei sa joci, ca sa prinzi experienta), apoi si pe bani reali (pe mize mici, ce-i drept). Uneori mai castig vreo 10-20 dolari, alteori si pierd; important e sa castigi mai mult decat pierzi.
Daca te intereseaza Pokerul poti sa joci si tu pe site-uri de poker, mai intai pe bani virtuali (care nu au nici o valoare in realitate si nu te costa nimic). Iti recomand sa joci pe Pokerstars sau Full Tilt Poker daca cumva te intereseaza.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu sunt amatoare de așa ceva!
Pa, pa.