| AnonimusGate a întrebat:

Cu care placa video ruleaza mai bine jocurile(Gta Iv fifa 14 NFS ):
Radeon HD 6570 2GB 126 biti

GeForce 9600 GT 512MB 256Biti

Pe care va merge mai bine viitoarele jocuri Gta V Fifa 15 big grin
Funda!
Explicati un pic

Răspuns Câştigător
| MethodMan a răspuns:

Ionutz076 ->Gresit.Aici nu e vorba de favoritisme, ca tie-ti place Nvidia sau Ati.Aici e vorba de performanta. Poftim un performance test: http://www.hwcompare.com/......0-oem-2gb/ si bineinteles si eu tin cu Nvidia, dar am doua 7950 si crede-ma ca nu ma asteptam sa fie atat de bune.Aleg 6570 pentru performante.

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Radeonul HD. Are ram de 4 ori cat cealalta, chiar daca e de 128 biti.

| AnonimusGate explică (pentru antimulte):

Auzi merg jocuri ca GTA 5?

| Gamer2000 a răspuns:

Geforce-ul nu conteaza memoria ci bitii si procesorul grafic si gta 5 apare in februarie iar cu geforce-ul gta 5 iti va merge foarte bine! bafta