| serau999 a întrebat:

Cum aflu care este numele placii mele audio?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ai putea sa o intrebi. Daca nu raspunde, atunci arunca un ochi cu PCWizard sau AIDA64 si alte programe de genul asta.

| gmxromania78 a răspuns:

Simplu, te duci in "start" apoi "run", in casuta aceea scrii "dxdiag" apoi enter iar mai departe intrii la categoria "sound". Acolo iti v-a aparea toate informatiile despre ea. Daca nu functioneaza recomand AIDA64.

| anonimvsanonim a răspuns:

Start -> run -> scrii acolo "dxdiag" apeşi enter -> Sound

| albul96 a răspuns:

Cel mai util este sa intri in control panel sectiunea =>device manager => sound, video and game controllers(e pe la sfirsit) ^^ de exemplu eu am placa Intel R integrata si una Realtek dedicata