| Nicuuuuuuu a întrebat:

Cum aflu ce fel de pci express am 2.0 sau 2.1? Plzzzzz helppp!

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Instaleaza CPU-Z
http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
Detalii despre placa de baza ai la -> Mainboard
Ps. Intre PCI-E 2.0 si 2.1 nu este nici o diferenta, au aceeasi viteza.

| Nicuuuuuuu explică (pentru neluL):

Nu arata nimic despre ce pci express am.
Am placa video on board si vreau sa iau una mai buna si nu stiu ce pci express am.
PS. Am rami ddr2

| neluL a răspuns (pentru Nicuuuuuuu):

Ce placa de baza ai?

| Nicuuuuuuu explică (pentru neluL):

Hewlett-Packard HP Compaq dc7800 Small Form Factor

| Nicuuuuuuu explică (pentru neluL):

Numele placii de baza : Hewlett-Packard HP Compaq dc7800 Small Form Factor

| neluL a răspuns (pentru Nicuuuuuuu):

Fara misto acum! Ai descarcat vreun program din cele care am mentionat mai sus? Eu te intreb de placa de baza si tu imi dai tot computerul!? Vezi ce am scris in primul post (descarca CPU-Z sau Aida sau Everest) Pentru linistea ta, iti mai spun o data, nu e nici o diferenta vizibila intre 2.1 si 2.0. Da-mi detalii si despre placa video (daca ai ).