| Necsoiu_Robert_1990 a întrebat:

Cum creez un joc 3d online multiplayer eu si fratele meu si cu un prieten vrem sa ne facem propriul nostru joc

Răspuns Câştigător
| moise123 a răspuns:

Ca sa creez un joc 3d trebuie sa faci facultate sa intelegi cum si ce trebuie sa faci dar daca vr sa faci jocuri din asta 2d poti folosi game maker
Numa daca faci facultate

| AG777 a răspuns (pentru moise123):

Am vazut intamplator mesajul tau si nu, nu ai dreptate. Nu ai nevoie nici de facultate, nici de bac, ai nevoie de pricepere. Trebuie sa stii sa lucrezi cu motoare grafice de jocuri ex Unity, Unreal Engine si chiar mai simplu pentru incepatori poti incepe cu Manu sau Buildbox. Ghiduri despre cum sa inveti aceste programe sunt pe internet cu stiva

4 răspunsuri:
| TheHellBoyHB a răspuns:

Salut! ca sa poti face un joc 3D ai nevoie de unity, engleza, informatica si de videoclipul acesta

http://www.youtube.com/watch?v=fMUpJNndzcY

ca sa fie online trebuie sa vezi si acest video

http://www.youtube.com/watch?v=4WebF6_l9Bg

si ca sal pui pe net

nu stiu!

sper ca am fost de folost!

| andreiregele12 a răspuns:

Ca sa creez un joc 3d trebuie sa faci facultate sa intelegi cum si ce trebuie sa faci dar daca vr sa faci jocuri din asta 2d poti folosi game maker
Numa daca faci facultate