| Giuliana_Stan_1991 a întrebat:

Cum fac ca sa -deschid un chest in minecraft
-sau ca sa iau o alta unealta cand am nevoie.
Nu prea stiu ca sa joc minecraft dar as vrea sa incerc si eu.
Dau funda cui imi da un raspuns mai bun

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Interacționezi cu blocurile (accesezi interfața (GUI)) prin click dreapta.
Spargi blocurile prin click stânga.
De multe ori, schimbi unealta când bara de durabilitate se duce complet (dedesubtul fiecărei unelte apare o bară de durabilitate după ce ai interacționat prima oară cu acea unealtă).
Aș putea să mă consider "expert" la acest joc, doar spune-mi și îți voi răspunde cât mai repede.

1 răspuns:
| Jakye a răspuns:

Salut,
Te uiți la cufăr și apeși click dreapta.
Dacă ești în /gamemode 1, apasă E pentru a vedea inventarul. Apasă pe busolă pentru a căuta o unealtă, după ce găsești unealta dorită apeși click pe ea 1 dată, o duci în locul unde vrei să o ai apoi apeși iar click. După, folosind tastele (1-9) sau rotița mouse-ului poți naviga în bară. Click stânga pentru a folosi unealta.
Cu click dreapta pui blocuri, cu click stânga le spargi.
Cu click dreapta interacționezi cu cele mai multe lucruri din Minecraft.