| Alexandra_1434 a întrebat:

Cum fac sa nu mai scap pestii la metin2? Funda?

Răspuns Câştigător
| RoXyRaLu a răspuns:

Sunt multe metode.cea mai buna e:
mai intai trebuie sa iti iei de la pescar glob de pescuit(sau marmura de pescuit, depinde cum iti apare in ziua aia). cand pescuiesti daca esti pe partea dreapta a lacului trebuie sa folosesti rame ca momeala, daca esti pe partea stanga pasta ca momeala. Daca nu poti diferentia partea stanga de cea dreapta(adica esti in fata sau in spatele lacului)trebuie sa folosesti pesti mici ca momeala.(asta e cel mai bun truc.multi prosti arunca pestii mici pe jos, dar u sa ii iei.)depinde si de undita. undita cu care se prinde cel mai bine este cea+4.chestia e ca nici aia cu nivelul mare nu-s prosti de au un caracter cu nivel intre 30 si 35 pentru pescuit, deoarece dupa nivelul 40 pestele se prinde extrem de greu.
acum tactica de prins pestele:
dai click pe globul de pescuit.cand iti apare deasupra caracterului un icon cu un peste intr-un carlig te uiti jos si vezi ce iti scrie ca ai prins.la 3 secunde fix(numeri in gand) de la aparitia iconu-lui dai pe space.astfel,pestele se va prinde mai usor, nu zic ca se va prinde orice.de exemplu numai undita+8 si+9 poate prinde,, nu stiu ce am prins" fiindca aceasta este skoica(minim 600k=600. 000yang). sper ca te-am ajutat. funda? plssss

2 răspunsuri:
| ʏօռʊȶ a răspuns:

Adica ai fish boot? chiar daca ai dai clik dreapta pe ei si pe desfak poate ai noroc si pica SKOICI! poate pica:nik.skoici.oase.si pesti morti.app pica perla din skoici!:X:XFUNDA?

| P0pCorN a răspuns:

Nu stiu daca ai observat dar cand pescuiesti peste 20-30 sec sau mai putin iti apare un peste in carlig cand apare astepti max 1 secunda sau dai imediat si ai un peste in inventar. (Este valabil la toate Metinu-rile)Noroc la pescuit!big grin