| eschol a întrebat:

Cum fac un server de counter strike?

Răspuns Câştigător
| RiZeRy a răspuns:

Simplu.Dai pe,, create server, alegi ip care il doresti tu, si dai finish sau ceva de genul. Funda?

2 răspunsuri:
| oSilviu a răspuns:

Ca sa faci un server de cs urmeaza pasi mei 1: Dai pe iconita de cs dai click dreapta dai (Open File Location) Si acolo in folderul cu cs ai HDLS.
2: Aprinzi HDLS, si o sa iti apara numele la server, ip port etc.
3: Ti-ai pus numele la server si dai start server, o sa ai propriul Ip la server, serverul va merge doar cand o sa ii dai tu start dar va avea lag dupa ca ai terminat serveru cauti un host de 1E pe internet sa iti tina serverul 24/24 si sa nu mai aiba lag
4: Toate comenzile le ai dinainte ca sa poti da ban tu o sa ai o fereastra mare cu mai multe optinui dai pe consola si vezi toti playeri logati dai click pe ei si daca unu injura de acolo poti da GAG, BAN, KICK. Tot din consola poti schimba mapele happy etc. Sper ca te-am ajutat

| RiseSun a răspuns:

Eu iti recomand comunitatea http://mycounterstrike.com acolo o sa gasesti ajutorul de care ai nevoie