| danielcherestesbosu a întrebat:

Cum imi bonusez itemele pentru metin2 > WAR, vreau sa fie cel mai bun sura, vreau sa-mi spuneti ce bonusuri ar trebui sa pun? ma refer mai detaliat, : ce sa pun pe colier, arma, armura, papuci, bratara, coif, cercei.

Răspuns Câştigător
| LaVerd3 a răspuns:

Ca sura BM îţi zic clar că trebuie:

Evoluţie din dinte:
int - dex - hh - critică - viteza farme

oţel:
pumnal - sabie - 2mâini - pv - viteza farmec

Cerceii LC:
pumnal - sabie - 2mâini - hh - rezistenţă otravă (opţional)

Colier LC şi papucii Phoenix:

pumnal - sabie - 2mâini - pv - critică

scut:
hh - int - dex - imun - bonus aleatoriu (preferabil corporal)

brăţară LC:
pătrunzătoare - pv - hh - magie - aleatoriu

Cască (de 60 sau de 41)cască de 80 doar dacă faci set săgeţi:
magie - hh - regenerare pv

(bazeazăte pe skill şi fugă eventual bagă piatră grabei, eschivei şi protecţiei pe armură)

ATENŢIE!
dacă pe server bonusul de 'Rezistenţă magică' este peste 20% şi mia e implementată şi rouă verde sau rouă permanentă sura pm nu va face faţă, dar în acest caz intră SURA AM:

Evoluţie din Bătălie:
int - str - hh - critică - pătrunzătoare

oţel:
pumnal - sabie - 2mâini - pv - valoare atac

Cerceii LC:
pumnal - sabie - 2mâini - hh - rezistenţă otravă (opţional)

Colier LC şi papucii Phoenix:

pumnal - sabie - 2mâini - pv - critică

scut:
hh - int - dex - imun - bonus aleatoriu (preferabil corporal)

brăţară LC:
pătrunzătoare - pv - hh - magie - aleatoriu

Cască (de 60 sau de 41)cască de 80 doar dacă faci set săgeţi:
magie - hh - regenerare pv

(bazează-te pe hituri şi luptă corp la corp eventual pietre pentr armură să fie: vitalitate, protecţie şi eschivă. Când începi un duel foloseşte risipa, dacă risipa reuşeşte, şansa ta de a câştia duelul se măreşte)

Fundă, m-am chinuit să scriu happy

2 răspunsuri:
| ionut2000000 a răspuns:

Buna,la aparari sabie,pumnal, doua maini, sageti si pv si la atac: semi-om, inteligenta, critica si patrundere si rezintenta la magie unde intra si desigur ca iti trebuie si iteme bune...PS: nu m-am mai jucat metin de vreo 2 ani aproape ca se tot strica calculatorul.Bafta!

| Saitam a răspuns:

Deci tu esti sura si vrei set impotriva war?