| InfinityLove a întrebat:

Cum imi pot schimba numele de utilizator pe facebook ( link-ul de la facebook )? Help!

Răspuns Câştigător
| CrazyRat a răspuns:

Si eu am folosit-o anul trecut si acuma cand vrut sa o schimb era blocat, am folosit faza cu pagina si a mers...de ce nu esti atent? ...mai explic odata detaliat
1. Intri in cont
2. Dai pe sagetuta si dai Create Page
3. Dau click pe "Local Bussines or Place"
4. Alegi o categorie oricare nu conteaza
5. La toate pui "InfinityforInfinity" (ceva sa accepte sv nu conteaza asta) mai putin la "City/State" (Pui orasul tau), "ZIP Code" oricare exemplu 512345, si ultimul numarul tau de telefon si dai "Get Started"
6. dai dai click pe SKIP si in cazul in care iti mai apare faza cu SKIP dai pana ajungi la pagina
7. Sus in dreapta dai click pe "EDIT PAGE" si apoi pe "EDIT PAGE INFO"
8. Ai "Facebook Web Address" dai click pe ea si dupa aia dai click pe "Create a web address for this page?"
9. Ai "Facebook Web Address:" acolo bagi link-ul tau EXEMPLU: www.facebook.com/infinity.love
10. Dai "Check Availability"
11. Iti va da o eroare oarecum da poti selecta "Transfer username" dupa ce a gatat dai click Okay
12. Dupa ce ai gatat te duci la Pagina "Edit Page" "Edit Settings"
13. Jos de tot ai "Remove Page" dai click pe ea dupa aia dai click pe "Permanently delete..." si dai click pe "DELETE"
14. Acuma te duci aici https://www.facebook.com/settings?tab=account§ion=username&view
15. Pui noul username/link si pui parola curenta si dai click "Save changes"

Acuma sper ca ai inteles ti-am dat in detaliat tot ce trebuie sa faci de la A la Z. Daca nici asa nu ai inteles eu ma impusc ma jur...

11 răspunsuri:
| InfinityLove explică (pentru CrazyRat):

Nu merge... am incercat

| InfinityLove explică (pentru CrazyRat):

Vreau sa-mi schimb numele relativ de la contul personal, nu de la o pagina.

| CrazyRat a răspuns (pentru InfinityLove):

Pai daca te uitai la video vedeai ca datorita la pagina creata si ii pui linkul la pagina care il ai tu la cont reusesti,
Uite exemplu la mine era contul "rat.is.crazy" si nu puteam schimba, am creat pagina cu contul respectiv si link-ul l-am pus "rat.is.crazy" zis si facut, cand m-am dus la contul meu si am dat sa pun un nou link hopa mitica merge sa imi pun alt user

| InfinityLove explică (pentru CrazyRat):

Am folosit ' sansa' aia de a imi schimba numele acum un an iar acum nu stiu de ce nu merge...

| InfinityLove explică (pentru CrazyRat):

Ok laughing

| CrazyRat a răspuns (pentru InfinityLove):

Deci a mers sa inteleg... daca chiar nu ai reusit da-mi un mesaj si te ajut laughing

| InfinityLove explică (pentru CrazyRat):

Un id de mess ai?:d

| CrazyRat a răspuns (pentru InfinityLove):

O jesus why me? laughing...
ti-am dat mesaj privat cu ID

| InfinityLove explică (pentru CrazyRat):

Ok happy

| CrazyRat a răspuns (pentru InfinityLove):

Si eu am folosit-o anul trecut si acuma cand vrut sa o schimb era blocat, am folosit faza cu pagina si a mers...de ce nu esti atent? ...mai explic odata detaliat
1. Intri in cont
2. Dai pe sagetuta si dai Create Page
3. Dau click pe "Local Bussines or Place"
4. Alegi o categorie oricare nu conteaza
5. La toate pui "InfinityforInfinity" (ceva sa accepte sv nu conteaza asta) mai putin la "City/State" (Pui orasul tau), "ZIP Code" oricare exemplu 512345, si ultimul numarul tau de telefon si dai "Get Started"
6. dai dai click pe SKIP si in cazul in care iti mai apare faza cu SKIP dai pana ajungi la pagina
7. Sus in dreapta dai click pe "EDIT PAGE" si apoi pe "EDIT PAGE INFO"
8. Ai "Facebook Web Address" dai click pe ea si dupa aia dai click pe "Create a web address for this page?"
9. Ai "Facebook Web Address:" acolo bagi link-ul tau EXEMPLU: www.facebook.com/infinity.love
10. Dai "Check Availability"
11. Iti va da o eroare oarecum da poti selecta "Transfer username" dupa ce a gatat dai click Okay
12. Dupa ce ai gatat te duci la Pagina "Edit Page" "Edit Settings"
13. Jos de tot ai "Remove Page" dai click pe ea dupa aia dai click pe "Permanently delete..." si dai click pe "DELETE"
14. Acuma te duci aici https://www.facebook.com/settings?tab=account§ion=username&view
15. Pui noul username/link si pui parola curenta si dai click "Save changes"

Acuma sper ca ai inteles ti-am dat in detaliat tot ce trebuie sa faci de la A la Z. Daca nici asa nu ai inteles eu ma impusc ma jur...