| DarkAngell a întrebat:

Cum pot cuceri sate pe triburile?

Răspuns Câştigător
| Lvrkiosif a răspuns:

Înnobilare înseamnă cucerirea altui sat. Este singura cale prin care poţi avea un al doilea sat. Pentru a înnobila un sat ai nevoie mai intâi de o generaţie de nobili, cu care să ataci ţinta. Prin atacuri successive nobilul scade loialitatea. Loialitatea de bază a unui sat este 100 şi ea scade cu fiecare atac. 20-35, In acest caz, nu contează dacă trimiţi unul sau mai mulţi nobil într-un atac. Pentru a prelua un sat trebuie să-i scazi loialitatea sub 0. In mod normal aceasta se face prin 4-5 atacuri, iar în cazuri rare doar cu 3 atacuri. Dacă trimiţi un nobil singur va fi omorât de apărarea satului duşman. Trimite întotdeauna însoţitori cu el.

Imediat ce generaţia de nobili a scăzut loialitatea sub 0, acesta ia sub stăpânire satul respectiv, şi nu mai poate fi folosit la alte atacuri.