| Anonimul3315 a întrebat:

Cum pot pune parola de administrator? Adica daca dau pe un joc Run as administrator, sa imi ceara o parola? Ca are nevoie un prieten de-al meu ca are un frate mai mic care face prostii pe calculator si sa puna parola de administrator. Lafel ca la calculatoarele de la scoala. Cand incerci sa deschizi ceva ce nu au voie eleveii iti cere o parola. Lafel si aici. Daca sa zicem vreau ca cineva sa nu aiba voie pe un joc, atunci cand il deschide sa ii ceara o parola. Apropo, am windows 8.

1 răspuns:
| Comandantul a răspuns:

Se face guest account.Si acolo il lasa pe fratiorul sa faca ce vrea.Pe pc o sa aiba 2 conturi
1-Administrator
2-guest account

Daca vrei altfel uite aici:
http://videotutorial.ro/tag/parolare-calculator/.
Ai grija de tine si spor la treaba.