| saviana_1300 a întrebat:

Cum pot sa descarc asphalt 5 pe laptop si apoi pe tel? bine de pe laptop pe tel. cu cablu de date. dar am descarcat pe laptop o data si apoi pe tel. cu cablu de date dar cand am vrut sa joc, a zis fisier neacceptat.pana la sfarsit am intrat pe un site deodata pe laptop si pe telefon(si pe alte situri) si pe ecranul de la laptop scria "save", dar pe telefon nu mi-a aparut nimic si mi s-au inchis toate siturile. VVVVVVVVVVVVVaaaaaaaaaaa rog sa ma ajutati sa il descarc ca nu stiu cum!

1 răspuns:
| valyx47 a răspuns:

In primul rand trebuie sa il descarci in formatul care trebuie. Vezi care merge la tel jad. sau jar. Al doilea pas este sa il instalezi in telefon, ti se salveaza in folderu cu lucruri receptionate sau cum ai tu kitul de instalare iar tu dai instalare dupa care se instaleaza in folderul cu jocuri. Simple as that. Ti-as recomanda site-ul GetJar.com pentru ca este foarte bun in jocuri pentru telefon plus ca iti poti baga si modelul telefonului sa vezi daca jocurile sunt compatibile. Daca merge sa imi dai fundita te rog.