| Cristi292929 a întrebat:

Cum pot sa fac sa primesc mai mult LP la meciurile ranked pe League of Legends

3 răspunsuri:
| KraddyQ a răspuns:

Trebuie sa ai mai multe meciuri castigate decat pierdute si atunci o sa prmesti mai multe puncte si o sa pierzi mai putine (probabil ai un mmr la pamant)

| Cristi292929 explică (pentru KraddyQ):

Am un raport de 52, 5% si castig 19 si pierd 18 dar inainte castigam 30+ si pierdeam 11

| KraddyQ a răspuns (pentru Cristi292929):

Depinde ce divizie esti, daca esti prin diviziile silver 2+ o sa incepi sa ei mai mutine puncte (prin gold 5 iau 15 puncte)