| Dizzyz a întrebat:

Cum pot sa fac un fel de cotet de gaini in minecraft?

2 răspunsuri:
| PsihinG a răspuns:

Faci gard din lemn si iti faci si poarta si si pui ouale acolo daca cumva nu sti sa faci gard si porta pentru gard intra aici http://www.minecraftwiki.net/wiki/Crafting si gasesti sa faci orce.

| Negrut_Vasile_1949 a răspuns:

Cel mai simplu sa cresti gainile; Daca ai o curte si ai in ea un copac, cresti gainile in copac, ele seara se urca in copac si sunt ferite de pradatori ziua coboara si le dai de mancare au toate conditile naturale simplu