| parishiltonbia a întrebat:

Cum pot sa instalez Sims Medieval pe un calculator nu tocmai nou? Dau funda! (si voturi)

Răspuns Câştigător
| AlinDC a răspuns:

Daca il ai pe CD original e forte simplu:
-il instalezi - intre timp indeplinesti cerincele urmatoare:
-copiezi CD kay-ul dupa folder-ul in care este si crack-ul care este si numele la folder(crack) dupa CD;
-dupa instalare copiezi crack-ul dupa CD in in forder-ul Electronic arsts/Sims Medieval/game in locatia care o spune chiar inaintea instalarii;
Si asta e.

Pentru Sims Medieval neoriginal:
poate fi downloadat dupa un site ca de exemplu http://proxykat.eu/;
-Dupa downloadare va va trebui un program pe nume Daemon tools sau il puteti incarca pe un CD impreuna cu crack-ul de care va spun acum;
-pentru a functiona jocul va trebuie inclusiv crack pentru Sims Medieval pe care il puteti downloada de pe acelasi site sau altele, insa crack-ul va merge doar daca il incarcati pe Daemon tools sau il incarcati pe un CD sau DVD(nu conteaza);
-pentru CD-kay cautati pe google "cd-kay sims medieval" si va vor fi date mai multe variante pe care le puteti copia;
Iar dupa finalizarea instalari faceti ce am recapitulat mai sus cu mutarea/copierea crack-ului.

...Bafta...