| p13v1A a întrebat:

Cum pot sa mai adaug memorie la ps4 slim ca am 500gb si vreau sa am mai multa memorie.

1 răspuns:
| 777sebi a răspuns:

Asigură-te că ai un hard disk extern care este compatibil cu consola ta PS4. Hard disk-urile externe trebuie să aibă o capacitate de cel puțin 250 GB și să fie de tipul USB 3.0.

Conectează hard disk-ul extern la unul dintre porturile USB ale consolei tale PS4.

Deschide meniul "Setări" din consola ta PS4 și selectează opțiunea "Dispozitive de stocare".

Selectează hard disk-ul extern și selectează opțiunea "Formatare ca dispozitiv de stocare extins". Aceasta va formata hard disk-ul extern pentru a fi utilizat cu consola ta PS4.

După ce hard disk-ul extern este formatat, poți selecta opțiunea "Muta conținutul" din meniul "Dispozitive de stocare" pentru a muta jocurile și alte conținuturi de pe hard disk-ul intern al consolei tale către hard disk-ul extern.