| Vlad_Elena_1973 a întrebat:

Cum pot sa update androidul? am android icecream sandwich si vreau sa-l update la jelly bean! Ajutati-ma va rog! Funda

Răspuns Câştigător
| Machetuţă a răspuns:

Depinde ce telefon aveti. Pentru Samsung, aveti nevoie de aplicatia Samsung Kies si un cablu de date. In rest e simplu: instalati programul, si dupa ce conectati telefonul la calculator prin cablu de date o sa va anunte daca exista vreo actualizare de firmware pentru telefon. Daca nu, inseamna ca inca nu se poate face upgrade la jelly bean pe androidul dv. Se mai pot instala ROM-uri neoficiale, dar e destul de complicat.