| RobertMoon a întrebat:

Cum pot transfera contul din Google Play pe altă adresă de email? Am pe un cont vechi diferite salvări de la unele jocuri și aș vrea să le am pe noua adresă de gmail.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Jurasim a răspuns:

Eu din cate stiu nu pot face acest lucru. Contul de Google Play este de fapt legat de adresa de gmail respectiva si nu poti prin urmare transfera doar progresul pe care l-ai realizat in Google PLay pe o alta adresa de gmail noua.
Cu toate acestea depinde si de modul în care sunt salvate datele jocului de către dezvoltator. Pentru majoritatea jocurilor, nu, nu le poți muta progresul dintr-un cont în altul, dar, unele jocuri au această capacitate in sensul ca unele jocuri nu necesita neaparat aplicatia Jocuri Play pentru a-ti pastra progresul pe contul respectiv (care si acesta este legata la randul ei de Google Play si adresa de gmail). Unele jocuri necesita un cont separat fata de cele de Google PLay si atuncj prin urmare cu acel cont te poti loga in jocul respectiv daca este aceasta optiune valabila fara a-ti mai cere si contul de gmail.
In caz contrar unde nu merge ai putea incerca sa discuti direct cu dezvoltatorul fiecărui joc pentru a vedea dacă au codificat abilitatea respectivă pentru jocul lor. Google nu are un mod global de a muta date.
Mai jos gasesti cam ceea ce am incercat si eu sa iti explic
https://support.google.com/......le-account