| houdini a întrebat:

Cum pun bind pe shop, o fraza? Pe furien de exemplu. Am vazut la multi playeri care au bind pe o tasta si cand o apasa le intra in shop, dar scrie "Ana are mere", de exemplu. Nu scrie shop.

3 răspunsuri:
| AndreiK3nT a răspuns:

In consola, bind (Butonul) say ( pentru a zice ) (Si acum ce vrei sa zica), sau pentru a face ceva, bind (buton) +(Aici scrii actiunea)

| houdini explică (pentru AndreiK3nT):

Asta stiam, la ce ma refer eu este daca pot sa pun doua comenzi pe acelasi buton. De exemplu sa pun bind "b" shop si sa zica si "ana are mere", fara sa fie shop la inceputul frazei.

| houdini explică:

Gen se poate scrie de ex: bind b shop; say ana are mere? sau bind b shop + say ana are mere? sau se poate face ceva din folderul cstrike, nu neaarat din consola?