| Manuel_Otesanu_1992 a întrebat:

Cum sa fac un hack transformice? Am incercat cu Microsoft Visual Basic si Cheat Engine si nu merg hackurile facute pentru ca sunt programe FAKE.
As vrea si un tutorial.Nu vreau hack deja facut!

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

"sunt programe FAKE".
Cum adica sunt programe "fake"?
VB e un limbaj de programare folosit mai ales pentru interfete grafice iar CheatEngine e un program de vizualizare si modificare a parametrilor stocate in memoria RAM. Ambele sunt legite.

Jocul modifica mereu modul in care functioneaza pentru a scapa de trisori, motiv pentru care probabil nu ti-a mers. Dezvoltarea de cheat-uri nu e o activitate care ar trebui sa se intample, de-aia ai si probleme cand urmaresti tutorialele.