| Caraignat_Cosy_1999 a întrebat:

Cum sa imi cresc punctele pe un razboinic pe mt2?

Răspuns Câştigător
| DzEk0 a răspuns:

Daca esti pe Mental.De mult timp ma joc pe razboinic mental si inca imi face placere. La fel ca si in situatia razboinicului corporal, prima data distribuiti punctele de status pe VIT si STR (1:2 sau 2:1 cum doriti). Atunci cand distribuiti punctele de status trebuie sa luati in considerare ca razboinicul mental se bazeaza pe o aparare mare, prin urmare va recomand sa distribuiti punctele in felul urmator: VIT - STR 2:1, deoarece mentalilor se recomanda mult PV. Punctele de pe STR trebuie sa corespunda cu nivelul vostru (de exemplu la level 20 sa aveti 20 de puncte pe STR, iar la level 30 - 30 de puncte de STR), iar restul punctelor le puneti pe Vitalitate. Un mental astfel construit va avea multa aparare si mult PV (viata), personal asa mi-am construit mentalul si nu am regretat. Cealalta metoda ar fi sa puneti cu 10 puncte mai mult pe STR fata de VIT. Un mental construit astfel va avea cu ceva mai putina aparare si viata, dar va creea o paguba mai mare. In opinia mea fiecare dintre voi trebuie sa decideti individual cum doriti sa va construiti caracterul. La level 60 o sa aveti maximul de puncte pe STR si VIT, o sa ramana DEX si INT. In opinia mea nu se merita sa pierdeti puncte pe INT, de aceea recomand sa continuati cu DEX. O sa va fie de folos atunci cand va bateti pe sol, iar la un nivel mai ridicat o sa va ajute atunci cand va luptati calare - oarecum. Magiile Corp rezistent, etc

Daca esti pe Corp,
Ti-as recomanda sa pui 50 pv si 50 str
Magii: pe Aura faci primul., Iures, Vartej, Izbitura, Incizie