| Biankutza99 a întrebat:

Cum sa joc counter strike 1.6 online? Fundita! :*

Răspuns Câştigător
| Sansuri_Snowy_1997 a răspuns:

Salut! :]
Ca sa te poti juca CS1.6 in retea o sa ai nevoie de urmatoarele chestii/fisiere/documente.

1.Descarca un CS1.6 care sa aiba optiunea "Find Servers/Gaseste Servere".
2.Trebuie sa fi conectat la internet desigur.
3.Verifica daca acel CS1.6 se poate conecta la internet, daca nu cauta altul pentru ca multe dintre site pun CS1.6 fals ca de exemplu:nu are "New Game/Joc Nou" sau "Exit/Iesire".
4.Ca sa te poti juca pe internet du-te pe site-ul oficial unde poti gasi server non-stop si on-line www.gametracker.com
5.Acolo dai click pe Counter Strike 1.6 si selectezi tara/tipul de joc/etc...
6.Copiezi link-ul de la acel server de exemplu 27015.033.456.789 sau ceva de genul.
Te duci in CS1.6,deschizi consola cu "~" si scrii asa "connect (si IP de la server ala care l-am dat exemplu mai sus)".
7.Astepti ca sa se incarce tot(depinde de ce internet ai, pentru ca pe unele server ai nevoie de un internet anume).
8.Bafta la joc si...nu am nevoie de funda :3