| LacatDeOtel a întrebat:

Cum sa ma joc GTA IV offline ca nu merge imi zice ca trebuie cont social club, mi-am facut si tot nu merge imi zice acelasi lucru. You are not currently logged into Social Club. Social club account and login required to access online multiplayer and video uploading to Social Club TV. Am cont l-am bagat dar tot nu merge. Am incercat sa scot fisierul Paul.dll sa il scot de acolo dar tot nu merge si sa ii scriu si gen paul.dll. disable dar tot nu merge. Ce sa fac ajutor va rog.

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Uite, faci pașii următori. Instalezi jocul pe curat(typical) și aștepți să se instaleze și componentele lui. Bun, îți va cere să verifice data "Check game", te duci în bara de start la ceas și modifici data la 9 ianuarie 2010. După accea dai Next la Check și aștepți. După ce s-a finalizat, închizi. Nu porni încă jocul.
De pe internet ești nevoit să iei un anumit patch, în cazul în care nu este original.
Cel mai optimizat patch pentru GTA IV, patch pe care l-am folosit inclusiv eu, este : https://www.gtaall.com/gta-4/patches/21934-patch-1040-dlya-gta-4-en.html

Descarci patch 1.0.4.0, îl instalezi și apoi pui crack-ul. Foarte important, ai grijă de unde iei crack-ul pentru că sunt câteva versiuni de crack care funcționează pe GTA IV non-steam.
Descarci acest crack : https://ufile.io/1o9kn și-l copiezi în directorul GTA IV, unde este instalat jocul, chiar în directorul lui. Pui peste ce este acolo și apeși click dreapta pe "LaunchGTAIV". Click "Run as administrator" și baftă la joc;)

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E piratat?

| GPA a răspuns (pentru RAY):

Indiferent că este piratat sau nu, este vorba de patch și de crack razor.

| RAY a răspuns (pentru GPA):

Daca e piratat nu te poti juca online

| GPA a răspuns (pentru RAY):

Ia mai gândește-te laughing
Ține de xlive.dll și de patch. Jucam online cu patch 1.0.8.0. Trebuie modificat xlive.dll-ul ca să joci online.

| RAY a răspuns (pentru GPA):

Stii cumva si pentru gta 5?

| usAlexGTX a răspuns:

Chiar dacă vrei sa joci offline ai nevoie de Social Club. Fă-ți unul de preferat, și ai scăpat de probleme happy