| Andrei_Kovacs_1993 a întrebat:

Cum sau de unde pot downloada jocuri pentru linux si cum le istalez ca am uitat.va rog am nevoie cat mai repede de raspuns

Răspuns Câştigător
| Netrider a răspuns:

Fiecare distributie linux are o aplicatie ce instaleaza pachetele de software. Selectezi de acolo ce vrei in functie de categoria respectiva, jocuri in cazul tau, si apoi daca esti conectat la internet le downloadeaza automat. Asta e si in functie de ce distributie de linux folosesti. De exemplu nu poti lua pachetele de fedora si sa le pui pe debian.

1 răspuns: