| Mihaiut a întrebat:

Cum se hosteaza un server metin2? astept rasp

5 răspunsuri:
| CalinBerindean a răspuns:

Mane ca sa hostezi un servar de metin2 cred ca, este la fel ca si la counter-strike deci pentru al hosta trebuie doar sa il ti aprins 24/24 sau cat doresti tu asta inseamna,, host,, un calculator foarte bun care sta aprins tot timpul si tine servare dar ai grija daca hostezi mai multe servare nu o sa mai poti umbla pe pc-ul respectivwinking

| EDUTz a răspuns:

Salut! In acest tutorial o sa va arat cum sa hostezi un serer 24/24 sau 24/5, etc.
O sa vdeti ca este foarte simplu, multi dintre voi stiti
Sa incepem intram pe google:
http://iweb.com/dedicated/smart-deals? g... 3woduRGq-A
http://www.nixservers.ro/servere-dedicate/
sunt scumpe pentru ca sunt intre 10Mb/s si 100MB/s
si alegem dupa bunul plan(trebuie sa va orientati)
si daca sunteti hotarati contactati aceea firma si va va aduce hostul acasa
Atentie! Trebuie sa ai minim 18 ani pentru a putea face.

| Mihaiut explică (pentru EDUTz):

Unde e tutorialul cum sa hostez?

| Muntean_Mihai_1981 a răspuns (pentru EDUTz):

Ai dat copi paste laughing)) de pe 4 metin laughing))