| anonim_4396 a întrebat:

Cum se joaca CS:GO? Imi explica si mie cineva mai detaliat? cam ce trebuie sa faci in joc? care e scopul jocului? niste reguli ceva? vreau sa invat si eu sa joc competitive

3 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

In modul competitiv sunt 2 echipa de 5 playeri. Una fiind de teroristi si alta de contra-terorisit. Scopul jocului este ca una dinte echipe sa castige 16 runde sau 15 in cazul in care se termina meciul 15-15. Teroristii pot castiga runda numai daca omoara toata echipa adversa sau planteaza bomba si explodeaza. Contra teroristii pot castiga runda numai daca omoara echipa adversa, trag de timp 2 minute si fac in asa fel incat teroristii sa nu planteze bomba sau sa dezamorseze bomba( nu conteaza cati teroristi sunt in viata. daca au dezamorsta bomba, runda este ca si castigata.) Atat. Poti urmari video-uri pe ytb cu diferite tutoriale. Trebuie sa inveti diferite mape, smoke-uri si flash-uri pe acele mape, diferite tactici de echipa si cum sa tragi cu fiecare arma. Principalele arme ar fi: pistoalele, ak, m4a4 sau m4a1-s si awp. Dar tu pentru ca esti la inceput poti incerca p90 sau alte smg-uri. https://www.youtube.com/user/OfficialBananaGamers/videos uite aici un canal care te ajuta. :)

| TheKingBacca a răspuns:

E foarte simplu.

5 teroristi vs 5 anti-teroristi

Teroristii trebuie sa planteze bomba/Omoare toti inamicii pentru a castiga.

Anti-Teroristii trebuie sa dezamorseze bomba (daca teroristii au plantat-o) sau sa omoare toti inamicii.

Bomba, daca este plantata, bubuie in 40 secunde.

SIMPLU.

| Adrian926a a răspuns:

De ce pui intrebari simple care le gasesti pe google laughing)))cauta omule pe google