| Andrei33Eftimov a întrebat:

Cum se joaca minecraft roleplay / real life? Reguli, constructii, preturi. vreau tot..va rog.

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Pai pentru început te poti inspira din regulile altor servere. Dupa ce il faci si vezi ca intra lumea, mai modelezi regulile dupa jucători. Asa nu știu ( te uiti puțin la poza mea de profil rolling on the floor? Daca mai apuc sa joc cv nu prea e minecraft si când e joc sp ) ce sa zic...

4 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Asta variază de la sv la sv. Nu avem noi cum sa îți spunem toate astea. Cel mai bine te duci si vezi regulile acelui sv ori întrebi jucătorii de acolo.

| Andrei33Eftimov explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Vreau sa imi fac un server de roleplay si nu stiu cum...adica stiu cum sa il fac ca si server dar nu stiu regulile etc...in general cum e?

| Andrei33Eftimov explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Merci dar nu inteleg ultima faza, cum adica sp? Nu prea le am :/

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Andrei33Eftimov):

Nu-i nimic, sp înseamnă single player, mp - multi player.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Andrei33Eftimov):

Pai pentru început te poti inspira din regulile altor servere. Dupa ce il faci si vezi ca intra lumea, mai modelezi regulile dupa jucători. Asa nu știu ( te uiti puțin la poza mea de profil rolling on the floor? Daca mai apuc sa joc cv nu prea e minecraft si când e joc sp ) ce sa zic...