| Merx a întrebat:

Cum se joaca "Pacanele" si " Alba - Neagra"?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alba neagra e binecunoscutul joc din filme joc de noroc cica, cu 3 pahare sub unul se afla o piesa pe care trebuie sa o gasesti, aia le invart acolo pana le ametesti, nu afli raspunsul iar la urma iti iau toti banii. Am asistat la o partida, cand veneam din spania cu autocarul, si nu imi mai doresc. Tata mi-a povestit ca jucatorii au taiat unui sofer o ureche ca s-a bagat intre ei si unul pe care il fraierisera si nu voia sa le dea bani... pacanele nu stiu
a si daca te referi la jocuri pe calculator, nici atat laughing