| theMUFASA a întrebat:

Deci am o pereche de casti, sunt foarte bune, nu am probleme cu ele, ce ma enerveaza e ca, atunci cand sunt pe Discord, cei cu care sunt pe voice aud ce ascult sau diferite sunete care vin din windows, notificari, etc. Si nu stiu ce sa mai fac. Am niste casti de la HyperX Cloud Alpha, sunt conectat la jack, inainte aveam niste casti de la Aqyris, conectate prin usb dar nu aveam problema asta. Ma gandesc ca poate o fi din cauza ca sunt conectat la jack? Nu stiu ce sa mai fac si ma enervez aiurea. Daca umblu la noice canceling-ul din Discord si fac sa nu se mai auda, trebuie sa tip eu ca sa ma aud, altfel nu ma aud nici eu.

5 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema cu castile mele de gaming. Le aveam conectate in partea din fata a unitatii. Si m-am gandit cateva ore bune pana sa ajung la teoria cum ca ar face conexiunea mai buna si mai calitativa, daca le-as conecta direct la iesirea placii de baza. Adica in spatele unitatii. Si aparent teoria mea a functionat. Eu cred ca fiind conectate castile in mufele jack suplimentare ale carcasei de la unitate, prindea interferente aiurea. Si de acolo am tras concluzia ca ar trebui sa le conectez direct la placa de baza pentru o claritate mai buna a sunetului.

| theMUFASA explică (pentru StoicAnalysis):

Asta a mers, iti multumesc mult, nici nu credeam ca mufele alea erau pentru casti laughing)

| StoicAnalysis a răspuns (pentru theMUFASA):

Cu placere!