| Ionicaestecher123 a întrebat:

Dacă adaug la un RAM de 4 GB DDR3 1600mhz o plăcuță de RAM de 512mb DDR3 CL3 133mhz la ce frecvență vor rula?
Câți GB voi avea? Bănuiesc că 4GB și 512mb.
La ce mă ajută să am mai mulți GB?
La ce mă ajută să am o frecvență mai mare la RAM?
Specificații PC : Intel Pentium g3250
4GB DDR3 1600mhz
Placa video integrata
(Intel HD Graphics)
1TB HDD.
Sursa 550w.
Windows 10 pro
(32 biți)
Ar duce pc-ul asta fortnite-ul și în care fps-uri? Cu graficele pe low.
Mă v-a ajuta la ceva daca îi adaug plăcută de 512mb mă refer că boost de fps-uri sau îmi trage configurația in jos?
Ofer FUNDĂ celui mai elaborat răspuns fără link-uri.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intrebarea e pusa de j-de-mii-de-ori dar totuși: va merge la frecvența celei mai lente

"Câți GB voi avea? Bănuiesc că 4GB și 512mb" - bravo!

| Ionicaestecher123 explică (pentru sierra1):

Și îmi va trage sistemul in jos daca fac asta? Să adaug plăcută?
De fortnite ce zici îl duce?

| sierra1 a răspuns (pentru Ionicaestecher123):

Cu juma' de giga in plus nu faci nimic. mai ia măcar 4G și apoi o să vezi diferența

| Wr3nch a răspuns:

Lol, asta abia poate instala fortnitw, nici vorba sa il joci.

| Ionicaestecher123 explică (pentru Wr3nch):

Ba tu ce vrei PC are 7 ani mai mulți decât au alți și în plus daca cauți pe google " fortnite requirements o să vezi că trebuie sa ai minim un procesor cu frecventa de 2. 4ghz 4 GB RAM și altele

| AgentTorque a răspuns:

Dc nu intstalezi fortnite ca oricum este moca jocul?

| Ionicaestecher123 explică (pentru AgentTorque):

Știu că e moca doar vreau să știu cu configurația pe care o am in care fps aș putea să joc cu graficele pe low! Și cum aș putea îmbunătăți experiența de joc fara a upgradat pc-ul.

| AgentTorque a răspuns (pentru Ionicaestecher123):

Pai trebuie sa dai upgrade la pc sa ai mai multe fps-uri si grafica...