| Ef3ctt a întrebat:

Daca am o placa de baza ddr2 merge sa pun o placa video ddr3?

4 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Da. DDR2-ul de la placa de baza se refera strict la ce memorie ram poti pune pe ea. Placa video este cu totul altceva. Atat timp cat placa ta de baza are slot PCI Express X16 poti pune orice placa video, bineinteles, in limita performantelor celorlalte componente.

| CPAElites a răspuns:

Atat timp cat aceasta are slot PCI-Express, poti pune orice placa video vrei!
De ce DDR3? Cumpara una performanta cu memorie GDDR5 ( minim GTX 750 TI ) daca vrei gaming!

| Ef3ctt explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Am pus mai acu vreo 6 luni o placa video nVIDIA 730 parca de 2gb si calculatorul s-a deschis normal dar nu a recunoscut placa video

| Ef3ctt explică:

Am incercat sa pun o placa video nVIDIA gt 730 parca si pc-ul nu o recunostea