| achilleskingg a întrebat:

Daca am pc pe 32 biti pot sa bag windows de 64 biti pe el? am windows 7 pe 32 biti si am incercat sa bag pe 64 si nu ma lasa... si9 nu imi pot folosii toata memoria de rami pe care o am, doar o treime o foloseste, 2 din 6 giga rami, cum fac sa o foloseasca pe toata daca sunt pe 32 de biti? ziceti-mi tot pas cu pas. fundaa

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Depinde de performante si procesor dar dupa cum zici tu ca ai 6GB de RAM nu ar trebui sa fie o problema. singura solutie este sa reinstalezi windows-ul si sa bagi unul x64, windows-ul actual nu se poate converti intr-unul pe x64.