| Alex_Florin_1980 a întrebat:

Daca copiez un joc de pe un dvd xbox pe xbox one s si scot dvd -ul va merge jocul?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

NU! Nu va merge ca dvd-ul e protejat! Daca ai putea face asta atunci multi nu ar mai cumpara jocuri si pierderile ar fi foarte mari pentru cei care fac jocurile!

| Alex_Florin_1980 explică (pentru lpavel):

Ma refer, am un dvd zgariat si vreau sa-l copiez. sa nu mai fiu nevoit sa am si dvd-ul bagat in consola. tot nu va merge?

| lpavel a răspuns (pentru Alex_Florin_1980):

Pai il instalezi si pe urma poate nu necesita dvd-ul dar de copiat asa tot nu poti... eventual descarci de pe steam acel joc si-l activezi tot pe steam cu serialul de pe dvd!

| Alex_Florin_1980 explică (pentru lpavel):

Pai pe steam merg si jocuri de xbox si ps?

| lpavel a răspuns (pentru Alex_Florin_1980):

AAA scuze, nu, nu merg... mai vorbesc si cu altii si am uitat ca tu esti pe xbox... pai atunci nu mai poti face nimic, instalezi jocul si vezi ca poate nu necesita dvd si-l scoti doar asa il poti proteja, copie NU poti face asta e sigur!

| Alex_Florin_1980 explică (pentru lpavel):

K. oricum il testez maine si aflu. mersi oricum. poftim funda oricum