| SooJin a întrebat:

Daca descarc un program sau un joc cu cativa virusi si vreau sa il sterg sau sa il dezinstalez, virusi vor iesi din calculator sau raman acolo?

7 răspunsuri:
| Dragan_Adrian_1997 a răspuns:

Se sterg si eiwinking

neluL
| neluL a răspuns:

Virusii raman in pc-ul tau! Sunt programe speciale de devirusare, daca vrei sa scapi de ei.

| Stefbr a răspuns:

Depinde daca virusul a fost activatwinking dar incearca un antivirus eventual de fiecare data cand descarci programe sau jocuri (executabile, adica.exe)

| GuitarApocalypse a răspuns:

Calculatorul este ca organismul uman. Daca racesti, faci anticorpi( deci virusul ramane in tine, dar nu te mai ibolnavesti a doua oara). Daca iti dezinstalezi jocul, virusii vor ramane. Singura solutie este sa-ti reinstalezi Windows-ul

| SooJin explică:

Adobe Flash Player e un fel de antivirus? Il am instalat

| RaR3s21 a răspuns:

Nu

| Ruffneck a răspuns:

Proasta mai esti laughing)