anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Daca esti inconjurat de un grup de persoane care te ameninta cu arme cum trebuie sa procedezi?
Fac roleplayul pe care-l necesita situatia rolandu-mi frica si eventualele rani.
Dau un /me fuge si scapa de acele persoane.
Incep sa-i injur pe /b ca fac non-rp.
Ce este mixing-ul?
Cand esti intrebat pe chatul OOC ceva si raspunzi pe chatul IC, sau invers.
Cand spui informatii OOC pe chatul IC.
Cand esti intrebat pe /r(adio) ceva si raspunzi pe chatul IC, sau invers.
Un jucator a sunat la politie cum ca ai avea arma asupra ta si esti agresiv. Politia ajunge intr-un numar foarte mare, care este cea mai corecta actiune pe care urmeaza sa o faci?
Dau un bind pentru roleplay, scot arma si incep sa trag in toti politistii deoarece am facut roleplay cand am scos-o
Fug inainte in zig zag si sar pentru a ma deplasa mai repede, poate scap de politie
Las arma jos si ma las prins sau incerc sa fug, intr-o maniera roleplay
Ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay?
Nu, ca poate tu faci non-rp si eu sunt un mare roleplayer si vorbesc pe /b.
Da, ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay insa in cazul in care un admin iti cere anumite detalii pe acel chat trebuie sa-i raspunzi neaparat.
Da, ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay.
Care este level-ul minim pe care trebuie sa-l are un jucator pentru a putea fi jefuit? Dar tu ce level trebuie sa ai pentru a putea fi jefuit?
Level 3 si Level 3
Level 5 si Level 5
Level 5 si Level 3
Definitiile corecte ale termenilor RP, MG, PG, RK, IG, OOC, CK sunt:
RolePlay, Metagaming, PowerGaming, RevengeKill, In Game, Out of Character, Character Kill
RealPlay, MultiGaming, PowerGaming, RevengeKill, In Corason, Out of Character, Come Killer
Roleplay, Metagaming, PowerGaming, RealKill, In Game, Out of Car, Character Kill
Care este metoda corecta pentru a obtine ajutorul unui admin in joc?
Prin a da un anunt.
Folosind /report sau /re.
Vorbind OOC si cu Caps-lock astfel incat acesta sa vada.
Este permis BunnyHop-ul pe acest server?
Da, atunci cand vrei sa scapi dintr-o urmarire sau o altercatie
Nu deoarece nu exista asa ceva
Nu, aceasta este o modalitate non-roleplay de a te deplasa mai repede
Forma lunga a urmatoarelor acronime - IC, OOC, PK, FK, PG, MG
In Character, Out of Character, Player Kill, Faction Kill, PowerGaming, MetaGaming
In City, Out of Character, Player Kilograms, Fill Killings, Powergaming, Metagaming
Inside Cropping, Out of Chilling, Player Kill, Faction Kill, Powergaming, Metagaming
Care este cea mai corecta modalitate de a obtine ajutorul unui admin in joc?
Te duci la unul in joc si ii spui ce doresti de la el.
Ii dai PM.