| Alecsandri a întrebat:

Daca eu am acum pe pc un Windows 7 si as vrea sa pastrez tot ce am pe pc acum, dar vreau sa incerc in paralel cu acest Windows 7 si Windows 8 Beta, aparut curand, ca am vazut ca e frumos. Cum sa fac sa instalez acest Windows 8 in paralel cu Windos 7? Daca nu mai vreau dupa aia Windows 8 Beta, pot sa-l dezinstalez ca orice program, sau trebuie sa instalez windows-ul de la inceput?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-am incercat asta dar am instalat Windows 8 separat pe alt HDD. Banuiesc ca activitatea se poate face ca la orice Windows cu diferenta ca asta are setup.exe. Introduci DVD-ul si dai Run la setup.exe. O sa te intrebe pe ce partitie vrei sa-l instalezi si gata. Am citit toate review-urile despre el si in acesta privinta nu scrie nimic deosebit. Incearca!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu placere! Daca te-am ajutat puteai sa-mi multumesti cu o funda sau cu un vot. Eu asa am invatat cand eram mic ca trebuie sa multumesti cumva unuia care te-a ajutat sau incearca sa te ajute.