| MoNsT3rEneRgY a întrebat:

Daca iau un client de metin2 pot sa ma fac eu admin pe acel sv?

1 răspuns:
| andreigroza19 a răspuns:

Nu doar clientul.nu functioneaza asa.ai nevoie de ...cateva programe. apoi ai nevoie de
1. PortMap(Home-u ala pentru server)
2.NaviCat(Gm panel-tot ce folosesti in joc-ban, numire GM, creare/editare NPC, modificare status player, etc)
3.Virtual PC(Cu asta se deschide serveru)
4.Clientu(il gasesti tu.iti recomand unul curat, adica sa iti faci tu shopurile cum vrei sau ma rog gata facute)
5. Xampp(poti crea register-u)
6.FileZila(traduci misiunile, teleporterul, etc.)

Apoi e ceva de lucru... daca nu ai calculator cu mai mult de 3 Rami pe 64 biti si cu palca video de 256MB + las-o balta. Daca vrei un site cu instructiuni da-mi mesaj...